Різновиди змішувачів для раковин та правила встановки

У наш час сантехніка, що встановлена у ванній кімнаті, повинна бути надійною, функціональною та довговічною. Саме тому варто уважно віднестися до вибору виробів.

До невід’ємного елементу можна віднести змішувач для раковини, який дає можливість отримувати воду потрібної температури. Роздивимося більш детально особливості вибору товарів.

Які можуть бути змішувачі за конструкцією?

Моделі з двома вентилями встановлювалися у всіх радянських квартирах. Вода подається тоді, коли задекоровані маховики провертаються. Усередину них вмонтовані крани-букси. Такий змішувач вже застарів, тому його можна зустріти не так часто.

Прилади з одним важелем одночасно регулюють температуру та натиск води. Важіль знаходиться зверху, він пересувається догори та вниз, вправо та вліво. Джойстик нагадує коробку передач у авто, знаходиться збоку. Такі змішувачі прості у питаннях використання, їх обслуговування не визиває проблем.

Безконтактні змішувачі – це сучасне покоління обладнання для раковин. Достатньо просто піднести руки до них, щоб вода подавалася автоматично.

Вибір варіанту конструкції залежить тільки від ваших побажань та бюджету, на який ви розраховуєте.

З яких матеріалів можуть бути виконані змішувачі для раковини?

Асортимент матеріалів для виготовлення таких виробів широкий. Серед характеристик розповсюджених варіантів:

  1. Латунь. Такі змішувачі найбільш надійні. Вони не покриваються іржею та не деформуються від механічних впливів. Змішувачі виглядають презентабельно, на їх поверхні не побачити розводів. Латунь може покриватися бронзою для поліпшення декоративних властивостей.
  2. Кераміка. Прилади гарно виглядають, вони зносостійкі. Але варто перевіряти сертифікат на товар, щоб переконатися у його якості. Також на змішувач повинна пропонуватися гарантія.
  3. Силумін. Такі вироби виготовлені із суміші алюмінію та кремнію. Вони не прослугують довго, вони швидко покриваються іржею. Саме тому змішувачі підходять тільки для використання у дачному будинку, а не у міській квартирі.
  4. Пластик. Зразки також недорогі та крихкі, але вони не іржавіють з часом. Це оптимальний варіант для встановлення на період ремонту. Краще обирати вироби, покриті хромом або ж АБС-пластиком. Ці матеріали убережуть товар від різних деформацій.

Встановлення змішувача можна провести навіть своїми руками. Але якщо ви сумніваєтеся, краще звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів. У подальшому експлуатація змішувача не буде супроводжуватися неприємними сюрпризами!