Найпопулярніші українські письменники та сучасні автори

Сучасною вважається література в Україні, яка створювалася останніми десятиліттями. Конкретних кордонів, з якою варто вважати період сучасної літератури, немає. Більшість експертів вважають сучасною ту літературу, яку було випущено після розпаду СРСР та визнання незалежності України.

Характерні риси сучасності

Останні новинки можна знайти та купити книги на Sens.in.ua. Сучасною почали вважати ту літературу, яка почала випускатися після 1991 року. Це пов’язано з відмінною радянськими правилами і цензури. Автори почали висловлюватися так, як вони цього хочуть, почали торкатися раніше заборонених тематики та стилів.

Серед відомих українських письменників сучасності варто відзначити Оксану Забужко. У її творчості торкаються українські проблеми та філософія з європейським контекстом. Чимало авторів сучасної України стали орієнтуватися не лише на українського читача, а й на європейську публіку. Тому багатьох з них почали перекладати іншими мовами і видаватися на європейському ринку літератури.

В Україні, як і раніше, існують клуби та спільноти письменників. Президентом Асоціації українських письменників виступає Юрій Андрухович. Він один із перших у період перебудови створив співтовариство письменників та почали відроджувати українську літературу. Саме він дав початок формуванню творчої еліти України. Його творчість, думка та думки мають значний вплив на всіх авторів країни. Він один із найвпливовіших діячів України, а його твори перекладені всіма європейськими мовами і випускаються у всіх європейських країнах. Не кожен український письменник може похвалитися таким впливом на культурне життя.

Ще одним лауреатом численних українських та закордонних премій є Люко Дашвар (справжнє ім’я Ірина Чернова). Після її звільнення з інженерної посади вона почала писати сценарії для кіно, працювала в газеті і почала видавати власні твори. Загальний тираж книг налічував понад триста тисяч, через що її визнали найтиражованішою українською письменницею. Так вона здобула премію «Золотого автора». В одному з інтерв’ю, письменниця сказала, що всі її герої – це прототипи реальних людей, про які вона колись чула чи бачила особисто.

Українська сучасна література багатогранна та унікальна. Вона кардинально відрізняється від класичних творів і зворушує серця не лише вітчизняних читачів, а й закордонних експертів.