Поняття про цангові фітинги та їх застосування

Як і інші компоненти ідентичного призначення, цангові фітинги застосовуються в якості компонентів, призначених для з’єднання окремих відрізків труб в єдину систему трубопроводу.

Такі компоненти дозволяють формувати найрізноманітніші типи з’єднань, починаючи простими кутовими конструкціями і завершуючи більш складними сполученнями. Проте, перш ніж використовувати цангові фітинги, вкрай важливо зрозуміти їх пристрій.

Поняття

Під цанговими фітингами слід розуміти особливу групу компонентів-з’єднувачів, які мають індивідуальну пружинистою розрізною втулкою – цангою. Щоб такий компонент, призначений для з’єднання компонентів трубопроводу, зміг забезпечити надійність конструкції, він повинен відповідати переліку вимог.

Вимоги, які висуваються до цангових фітингів, в перший черед зачіпають міцність корпусу конструкцій, яка повинна досягати показника не менше значення, ідентичного параметра головної гілки трубопроводу. Більш того, всі шви, які формуються за допомогою цангових фітингів, повинні бути максимально герметичними і надійними.

Всі фітинги діляться на три основні групи:

  1. За матеріалом виробництва: металеві, пластикові та полімерні.
  2. За призначенням: для з’єднання окремих ділянок трубопроводу, для установки відгалужень від головної магістралі труби, а також для облаштування кутових з’єднань і місць перетину ліній трубопроводу.
  3. За методом фіксації з компонентами трубопроводу: різьбові, прес-фітинги, притискні і різьбові, а також фітинги, що з’єднуються за допомогою електродугового або газового зварювання.

Пристосування

Вибираючи цанговий затиск для установки трубопровідної системи, в першу чергу необхідно відштовхуватися від діаметра труб. Саме від цього показника залежить надійність і герметичність створеного з’єднання.

Щоб визначити кількість сполучних компонентів і місце, де буде встановлюватися компонент, слід скласти чорнове креслення майбутньої системи трубопроводу. Коли креслення буде підготовлено, слід нарізати на частини трубопрокат для його подальшого монтажу. При цьому, кожен шов повинен вибиратися разом з відповідним затискачем.

Використання цангових фітингів має бути максимально акуратним, щоб не зіткнутися з пошкодженням або повним розривом трубопроводу, виконаного з пластика, при затягуванні кріпильної гайки. Саме тому так важливо контролювати зусилля затиску.

Поделиться: