Встановка кондиціонеру у квартирі: правила та поради

Кліматичне обладнання стало невід’ємною частиною сучасного житла. Це пов’язано з тим, що система опалення далека від досконалості, а також з плином часу відбуваються незначні, але вже відчутні зміни в кліматі.

Якщо раніше можна було в літній період часу цілком обійтися без кондиціонера, то тепер стає досить важко переживати спекотні часи без додаткових агрегатів.

У магазинах побутової техніки представлений широкий асортимент товару від різних відомих виробників за доступними цінами. Залежно від вбудованого функціоналу, габаритів, а також способу монтажу, можна підібрати для квартири ідеальне рішення, орієнтуючись насамперед на площу кімнати.

Зараз особливою популярністю користуються кондиціонери рівне, які можна вибрати і придбати недорого і з гарантією якості. Що стосується більш докладного пошуку кращої моделі, то рекомендується зупинитися на Рівне Комфорт.

Основні правила

Процедура установки передбачає звернутися за допомогою до професіоналів своєї справи, які займаються наданням подібних послуг вже досить давно, щоб напрацювати хороший досвід. Також важливо керуватися при виконанні монтажних робіт пов’язаних з кондиціонерами, певними правилами:

  • необхідно дотримуватися рекомендовані відстані до найближчих перекриттів, стелі, а також різних комунікацій;
  • до стельового простору повинно залишатися вільних як мінімум десять сантиметрів, те ж саме стосується і стінових поверхонь;
  • заборонено встановлювати кондиціонери в нішах, а також розміщувати їх за шторами;
  • щоб уникнути перешкод для повітряних потоків, не рекомендується монтувати спліт-системи над шафами (або забезпечити між ними близько одного метра)

Поради та рекомендації

Якщо є спеціальні знання і вміння, то можна спробувати встановити спліт-систему в квартирі самостійно. Буде потрібно запастися необхідними інструментами, а також визначитися з вибором відповідного місця для розміщення кліматичного агрегату. Крім цього досвідчені фахівці рекомендують звернути увагу на кілька моментів:

  • в ідеалі монтаж внутрішніх блоків проводиться до початку ремонту або ж відразу після нього;
  • до систем комунікацій важливо витримати відстань, рівну як мінімум п’ятдесят сантиметрів;
  • кліматичне пристрій розташовується переважним чином в горизонтальній площині;
  • над батареями і обігрівачами строго заборонено вішати будь-які спліт-системи, навіть малогабаритні.