Як правильно обрати акумулятори для будинку

Акумулятори для дому дозволяють не тільки забезпечити безперервну та стабільну подачу електрики, а й значно зменшити рахунки за її оплату. Автономна сонячна чи вітрова електростанція в українських умовах окупиться протягом 5-7 років.

А якщо врахувати прогнозоване зростання цін на електроенергію, цей показник може значно скоротитися. Крім того, значний термін роботи обладнання (наприклад, сонячна панель може функціонувати практично без втрати своєї продуктивності 25 років) робить вкладення у створення автономної системи енергопостачання дуже вигідною інвестицією.

АКБ lifepo4: оптимальне рішення для вашого будинку

При виборі акумулятора для встановлення та використання в домашніх умовах визначальними будуть декілька факторів:

  • Безпека – такий акумулятор буде встановлений безпосередньо в будинку, або дуже близько. Тому він не повинен виділяти будь-які сполуки або гази, які можуть нашкодити людині, а також мати мінімальний ризик займання.
  • Простота експлуатації – акумулятори для дому повинні бути максимально автономними, не вимагати частого обслуговування. Оптимально, якщо контроль їх стану можна проводити дистанційно, оцінюючи загальний стан системи електропостачання.
  • Великий термін експлуатації –- чим більше можливих циклів заряд/розряд, тим довше прослужить акумулятор без заміни;
  • Доступна місткість – йдеться не про номінальну місткість, яка вказана в паспорті, а наскільки глибоко можна розряджати акумулятор. Наприклад, стартерні АКБ можна розряджати без наслідків до 40-60%, нікель-кадмієві – 10-20%, літієві – до 5% (іноді пишуть, що допускається повний розряд, до 0%. Але практичний досвід експлуатації показує що мінімально допустимий розряд складає 5%). Іншими словами, за рівної місткості АКБ літієвий пропрацює значно довше, ніж стартерний, без ризику вийти з ладу.

Виходячи з наданих вимог, відразу необхідно виключити стартерні акумулятори, за своїми характеристиками вони категорично не підходять на роль домашніх резервних джерел живлення. Оптимальним вибором стануть літієві батареї, з яких перевагу варто віддати літій залізо фосфатній моделі.

Насамперед – lifepo4 батареї практично не гріються під час роботи, їх ризик займання дуже низький. Крім того, вони практично не схильні до впливу зовнішньої температури – їх місткість залишається незмінною навіть при мінусовій температурі. А значить можна встановити такі акумулятори в приміщенні, що не опалюється. Але найважливіша перевага – найбільша кількість допустимих циклів заряд/розряд, ніж в інших літієвих накопичувачів. Саме тому, попри те, що вартість АКБ lifepo4 (при рівній місткості) вище, ніж в інших літієвих батарей, вартість зберігання електроенергії (яке розраховується як відношення вартості АКБ на кількість циклів заряд/розряд) у них буде дешевшою.