Здача аналізу крові вдома: правила та переваги

З кожним роком виклик медичного працівника додому стає все більш актуальним і затребуваним.

Такий формат обстеження дозволяє не просто заощадити власний час, але і не залишати звичну обстановку. Саме тому сьогодні можна здати аналіз крові на дому. Проте, перш ніж оформляти на аналіз виклик, пропонуємо розібратися з правилами забору крові.

Переваги

Забір крові в домашніх умовах — абсолютно безпечна послуга. По-перше, пацієнт знаходиться в звичній для нього мікрофлорі, отже, він не ризикує захворіти. По-друге, на дому кров береться з використанням сучасних вакуумних тест-систем, які не дозволяють крові контактувати з навколишнім середовищем. По-третє, в роботі використовуються одноразові вакуумні пробірки, повторне застосування яких неможливо. І по-четверте, забір крові здійснюється досвідченим фахівцем, який дотримується всіх санітарних норм: робота виконується в рукавичках, дотримуючись суворої почерговості всіх дій.

При цьому, взявши кров на аналіз, медсестра відразу ж промаркує пробірку, приклеюючи спеціальний штрих-код і фіксуючи всі дані в базі лабораторних досліджень. Штрих-код містить всією необхідною інформацією про пацієнта, зокрема, його ФІО, назва аналізу.

Правила

Забір крові на дому дозволений для отримання декількох типів аналізу:

  1. Визначення групи крові, виявлення антитіл, резус-фактора.
  2. Визначення кількості гормонів.
  3. Здача клінічного аналізу крові, аналізу лейкоцитів.
  4. Забір біохімічного аналізу крові.
  5. Здача аналізу на визначення анемії.
  6. Виявлення онкомаркерів, гепатитів, ВІЧ-інфекцій.
  7. Дослідження генетичного матеріалу.
  8. Проведення мікробіологічних досліджень.
  9. Перевірка на алергію.
  10. Імунологічний аналіз.

Сам процес здачі крові не відрізняється від процедури, що здійснюється в межах лікарняних стін. Єдине, пацієнт не витрачає час і знаходиться в комфортній для нього обстановці.

Оформляючи заявку на забір крові на дому, мобільна бригада приїде в призначений час з усіма необхідними інструментами і стерильними контейнерами. Далі медичний працівник відвезе отриманий зразок в лабораторію, де буде проведено дослідження і складені результати аналізу. Як правило, результати пацієнти отримують в найближчі три доби.

Отримати результат можна в електронному форматі або по телефону, в результаті особистого відвідування лабораторії, або доставкою документа кур’єром.