Колка дров не відійшла в минуле, вона потрібна для будинків і дач з камінами або пічним опаленням, лазень і саун, чанів і купелів. Однак розмахування сокирою чи колуном потребує значних фізичних зусиль та витрат часу.
Щоб уникнути цього, пропонується придбати дровокол рейковий.
Концепція
Дровоколом називають пристрій, який здатний розколювати цурки на окремі поліни вздовж деревних волокон. Такий принцип аналогічний дії сокири або колуна, тільки в даному випадку процес іде за рахунок ударного впливу, але за допомогою постійного тиску.
Рейковий дровокол називається так через зубчасту смугу, яка насуває цурку або поліно на вістря колуна. Вона розміщується на горизонтальній станині, зубцями захоплює упор, який накладається на торцеву частину поліна чи цурки.
Рейка може рухатися вперед і назад, що дає можливість розколювати масив деревини на окремі поліна, а потім повертатися у вихідне положення, щоб укласти наступну деталь для колки.
Є варіанти, що рухаються електричним мотором, або працюючим на паливному паливі — бензині, солярці. Зусилля, що додається, може бути від 5 тонн і вище, все залежить від типу чурок, які потрібно розколоти і їх довжини. Звичайні варіанти мають приймач в 50, 60, 70, 90 см і один метр.
Поради щодо вибору
Насамперед потрібно визначитися які за довжиною чурки будуть оброблятися. Вони повинні повністю розміщуватись у топці печі або каміна, тому кожен підбирає для себе індивідуально. Для побутового використання найкраще підходять дровоколи, що дозволяють розколювати цурки довжиною до 50 см.
Потужність двигуна та сила тиску залежить від типу деревини та її стану. Однак варто також врахувати наявність сучків, їхню величину, щоб дровокол впорався з колом подібних елементів. Потрібно віддавати перевагу моделям, де двигун має потужність 2-2,5 кВт навіть якщо йдеться про побутове використання.
Є варіанти колуна, який може розколювати цурку або поліно на 2 частини, або на чотири. Перший універсальніший, другий підходить для колки великих полін.
Інтенсивність експлуатації варто врахувати під час виборів виробника обладнання, матеріалів виготовлення. Пристрої мають бути міцними, витримувати інтенсивні навантаження. Особливо це важливо під час переробки великих обсягів деревини.
Електричні варіанти можна розміщувати у підсобних приміщеннях, бензинові та дизельні рекомендується встановлювати виключно на вулиці.
Оставить коммент.