Гофра труба для електропроводки: призначення та як обрати

Варіантів виконання електропроводки в будинку чи квартирі кілька. Ми розглянемо такий монтаж електропроводки , при якому кабель або провід спочатку заводиться в гофр трубу.

Такий електромонтаж виконується як для прихованої, так і для зовнішньої електропроводки в будинку. Компанія RemontDim надає всі види електромонтажнх робіт у Львові, детальніше https://remontdim.lviv.ua/elektrik-lviv/

Але яка гофра труба буває, яка гофра труба краща і для будь-якого варіанту виконання електропроводки? Спробуємо, звичайно, коротко відповісти на ці запитання.

Навіщо потрібна гофра труба

А справді, навіщо для кабелю чи дроту потрібний цей ребристий шланг? Кабель і так добре захищений кількома шарами ізоляції. Зрозуміло, щоб електромонтаж був надійніший, і електропроводка була у більшій безпеці.

А від чого електромонтажники так прагнуть захистити цей начебто як захищений кабель ? Ось основні мотиви:

  • для захисту від вогню та перегріву, для зниження ймовірності непотрібних випадкових ушкоджень («випадковий» саморіз або цвях для картини),
  • для захисту від стиску затвердіваючим штукатурним розчином або бетоном зі щебенем,
  • для захисту кабелю від дощів, туманів, сонця при вуличній зовнішній прокладці кабелю,
  • а також інших випадкових і не тільки не дуже потужних впливів на область прокладки кабелю при електромонтажі.

Яка гофра труба буває

Яка гофра труба використовується для того, щоб прокладка кабелю вийшла надійнішою, а електромонтаж якісніший? Це залежить від того, який спосіб прокладання кабелю вибраний.

Почнемо з того, яка гофра часто використовується в електромонтажі. Для електромонтажу випускають пластикову та металеву гофру трубу у різних варіаціях.

Яка є гофра труба і навіщо:

  • З поліпропілену (ППР): зазвичай синя ребриста труба, що не підтримує горіння, від води зі штукатурки та бетону, від вологості зі штукатурки, бетону, від атмосферних впливів;
  • З полівінілхлориду (ПВХ): в основному сіра ребриста труба, що не підтримує горіння, від несильних зовнішніх впливів під час електромонтажу в сухих приміщеннях;
  • З поліетилену низького тиску (ПНД): часто помаранчева або чорна ребриста труба, що горить, але стійка до вологи, води, можна використовувати для вологих, хімічно агресивних приміщень, при заливанні підлоги, на вулиці у вологих місцях;
  • З оцинкованого металу або нержавіючої сталі: кручена або цільна металева ребриста труба, часто в пластиковій оболонці, використовується там, де електромонтаж виконується в будівлях, що легко займаються, і приміщення з дерева, пластику, для відповідальних ділянок прокладки кабелю, для вологих, хімічно активних приміщень.

Кріплення гофру труби

Електромонтаж з використанням гофру труби досить простий, якщо знати, як правильно затягувати кабель в трубу.

Для кріплення гофру труби використовуються кріплення кліпси, призначені спеціально для цього. Якщо гофра труба жорстка, то на згинах і поворотах електромонтаж виконується з використанням спеціальних муфт, що гнуться.

Кріпити гофр трубу, з кабелем усередині, до поверхні можна і металевими монтажними смужками, стяжками та хомутами. При електромонтажі прихованої електропроводки, під штукатурку та бетонування, гофра трубу кріплять у борозенці для кабелю звичайним тонким м’яким дротом.

Електромонтаж , навіть простий, повинен виконуватися якісно та безпечно.

Поделиться: