Характерні особливості вишиванки як предмета одягу

Українська вишиванка перестала бути архаїчною частиною одягу наших предків. Зараз це один з основних символів країни, культурний фундамент, на якому будується національна ідентичність.

Перші вишиванки, згідно археологічним розкопкам, були знайдені на території Київської Русі. Сучасні ж моделі зберегли унікальні особливості старовинних вишиванок, при цьому відображають актуальні модні тенденції. У статті ми розглянемо характерні особливості української вишиванки, її історію.

Якщо ж ви шукаєте інтернет магазин, в якому можна купити вишиванку, рекомендуємо перейти за посиланням. Це один з найбільших українських магазинів національної атрибутики, в якому можна підібрати вишиванку будь-якого типу та на будь-який смак. Ви можете впорядкувати асортимент за певним параметром та швидко знайти модель, яка повністю відповідає вашим критеріям.

Характерні особливості вишиванки як предмета одягу

З давніх часів українські жінки використовували в процесі прикраси своєї верхньої сорочки, якою і є вишиванка, різні візерунки, техніки вишивки. При цьому величезну роль грали як техніки вишивання, так колір ниток. Ці унікальні знання передавалися в родині наступним поколінням, що сприяло формуванню унікальних образних символів. Деякі з елементів були символами роду, інші були характерні для конкретної місцевості.

У категорію найбільш древніх символів, які складалися народні мотиви, відносяться такі колоритні символи як «гребінчики», «кучері», «кудрявці», «баранячі роги» й так далі. Деякі з них, такі як «безконечник» або «кривулька» — унікальні. Але останні два різновиди зустрічаються досить рідко в наш час, зате були одними з найбільш характерних символів трипільської культури.

Техніки вишивання: від старовинних до сучасних

До числа найбільш популярних та найкрасивіших технік вишивання вважалася полтавська. Вона передбачає вишивку білими нитками по білому тканому полотні. Отримані таким способом вишиванки виглядають дуже жіночно. На найстаріших моделях білі візерунки були обшиті чорними нитками, що також виглядало дуже оригінально. Але класичним форматом вишивки все ж вважається використання червоної та чорної нитки. Це найбільш контрастний формат, який виглядає дійсно автентично.

І якщо раніше вишивалися сорочки тільки вручну, то зараз процес можна поставити на конвеєрне виробництво. для цього існують спеціальні верстати, що спрощують вишивку без шкоди для якості.