Насіння соняшника: що потрібно знати та як вирощувати

Вирощування насіння соняшника – це процес, що вимагає дотримання певних правил та рекомендацій. Тільки при грамотному підході до справи можна отримати багатий врожай.

Саджайте насіння соняшника правильно та доглядайте за ним. Роздивимося всі головні особливості процесу детальніше.

Вибір сорту

Перше, що ви повинні зробити – це підібрати потрібний сорт соняшника. Вони діляться на олійні, декоративні, насіннєві. Олійні сорти популярні, тому що їх продуктивність висока, олія виходить якісною. Обирайте той варіант, який адаптований до конкретного регіону.

Підготовка ґрунту

Соняшнику потрібний родючий та добре дренований ґрунт, реакція якого нейтральна або ж слабо кислотна. Перед посівом проводиться глибока оранка, вносяться органічні та мінеральні добрива. Для такої культури потрібні фосфор, калій, азот.

Час посіву

Зазвичай соняшник висівають в квітні-травні. Температура ґрунту повинна досягати десяти градусів. Краще займатися такими роботами тоді, коли загроза заморозків минула.

Посів насіння

Соняшникове насіння висівають на глибину до шести сантиметрів, притримуючись відстані між рядками до вісімдесят сантиметрів. Завдяки цьому буде забезпечена достатня вентиляція та вільний доступ до світла кожної рослини.

Догляд за культурою

Поливати соняшник потрібно регулярно, в особливості в період цвітіння та формування насіння. Уникайте перезволоження, тому що це призведе до гниття кореневої системи. Вносити добрива потрібно відповідно до особливостей фази росту культури. Наприклад, у активний період користуйтеся продукцією на основі азоту, а під час цвітіння додавайте до ґрунту фосфорні та калійні добрива. Соняшник можуть уражати соняшникові мухи та попелиці. Саме тому варто придбати інсектициди, які використовуються у відповідності до інструкцій. Не забувайте контролювати грибкові захворювання, щоб рослини не загинули та стабільно розвивалися.

Збір урожаю

Його проводять, коли кошики соняшника стають жовтими, а насіння – твердим. Зазвичай це період з серпня по вересень. Ви можете збирати врожай вручну, а можете користуватися комбайном, якщо соняшниками засаджена велика територія, щоб швидко та легко впоратися із завданням.

Після збору насіння необхідно висушити до вологості у 8-10% для запобігання його гниттю при зберіганні. Кладіть продукт в сухе та темне місце, щоб він не втратив свої властивості!