Особливості установки міжкімнатних дверей своїми силами

Мало хто замовникiв має можливість довірити і оплатити установку міжкімнатних дверей професіоналам. Причин може бути кілька. Перш за все, це додаткові витрати на оплату послуг майстрів. Деякі замовники вважають за краще здійснити монтаж самостійно, а при наявності здiбних рук і необхідних інструментів, монтаж не викличе особливих труднощів. Це істотний плюс і економія, та й пускати в будинок малознайомих людей, багато покупців не бажають.

Процес вибору дверей багато в чому визначається фінансовими можливостями, особливостями дизайну помешкання. При бажанні можна купити міжкімнатні дерев’яні двері. Все, що потрібно, це дотримуватися простих правил в установці (зняти точні виміри, вибір якісних полотен, фурнітури та короба). Важливо не помилитися в різновидах міжкімнатних дверей.

Серед найпоширеніших різновидів — це двері ДСП. Вони являють собою каркас з натурального дерева, обшитий з обох сторін листами ДСП. Про високу якість таких дверей експерти судити можуть тільки самі клієнти, але в цілому, їх відрізняє тільки невисока вартість, легка вага, простота установки. В цілому, двері з ДСП не відрізняються вологостiйкiстю, стійкістю до механічних пошкоджень (низький рівень міцності). Більш прийнятний варіант міжкімнатних дверей — двері МДФ. Вони трохи дорожче, ніж ДСП, але вони більш міцні, вологостійкі, з хорошими звукоізоляційні властивості.

Найдорожчі міжкімнатні двері з натурального дерева, з цінних порід дерева. Їх експлуатаційні якості не мають собі рівних, але висока вартість не дозволить всім бажаючим придбати двері з масиву для облаштування міжкімнатних отворів в квартирі, будинку, офісах. Крім різновидів оздоблювального матеріалу, граничну увага варто звернути і на вибір дверної коробки. На матеріалі дверної коробки економити не рекомендується. Навіть якщо міжкімнатні з дешевих матеріалів, короб можна замовити з натурального дерева. Оптимальний варіант — це сосновий масив. Така коробка надійна, міцна, довговічна. При бажанні можна змінити не одне дверне полотно, але короб залишиться незмінним. При бажанні його можна фарбувати, декорувати.

Основи монтажу міжкімнатних дверей

Для роботи майстра знадобитися набір ручного інструменту (ручна пила, рулетка, олівець, рівень ін.), електроінструмент (електродриль зі свердлами), монтажна піна, наждачний папір і ін. Роботу починають із зняття замірів, установки короба. Монтажні роботи не слід виконувати за один день, варто приділити цьому процесу 2-3 дня. Процес установки варто виконувати по інструкції, що додається до полотна від виробника.

Поделиться: