Особливості використання цілющих трав у лазні та переваги

Чому лазня, як і раніше, затребувана? З підтримкою чистоти тіла добре справляється душ і ванна кімната. У сучасної лазні (бані) місія інша: релакс, загартовування та оздоровлення.

Банні процедури схильні до розслаблення і позитивного настрою. Контрастні температури додають бадьорості та зміцнюють імунітет. Лікарські трави, у поєднанні з водою, теплом та парою, благотворно впливають на самопочуття. Рослини використовуються у вигляді розчинів чи віників.

Види банних трав

Перед застосуванням рослин важливо з’ясувати, у чому їхня сила. Більшість диких рослин активно використовують у фітотерапії. Трави мають безліч лікувальних властивостей, ось лише деякі з них.

  • материнка: ефективне судинорозширювальне, заспокоює ЦНС
  • звіробій: унікальна рослина, що має загальнозміцнюючу, протизапальну та ранозагоювальну дію
  • календула: потужний бактерицидний, регенеруючий та протизапальний ефект
  • кропива: відмінна тонізуюча та протизапальна дія
  • полин: сприятливий вплив на ЦНС
  • ромашка: універсальна рослина, знімає біль та заспокоює нерви, має антибактеріальний та косметичний ефект
  • деревій: кровоспинна та антиревматична
  • череда: антиалерген, усуває свербіж
  • евкаліпт: багатий на ефірні олії, має сильну бактерицидну дію.

Якщо ви плануєте будувати свою власну сауну або баню «під ключ», то ми рекомендуємо звернутися до фахівців від компанії Parmaster. Вони мають великий досвід у цій галузі, включаючи розробку проекту та виконання всіх декоративних робіт. Завдяки їхній високій кваліфікації та професіоналізму, ви отримаєте унікальну сауну, яка в повній мірі відповідає всім вашим потребам і бажанням. Детальніше за посиланням https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.

У якому вигляді застосування рослини

Цілющу атмосферу в парній бані створюють:

  • відвари (траву заливають окропом, доводять до кипіння, томлять під кришкою 5-7 хв)
  • настої (свіжозібрані рослини подрібнюють, заливають гарячою водою та настоюють до 40 хв)
  • запарки (дрібноподрібнену суміш поміщають у мішечок, який запарюють (15-20 хв) у діжці з гарячою водою; потім запарку хлюпають на пічне каміння)

Як рослинна основа виступає трав’яний збір. Трави підбираються так, щоб отримати від складу максимальний ефект. Гаряче та вологе середовище сприяє прояву корисних властивостей рослин.

Концентровані розчини інтенсивно випаровуються та заповнюють приміщення цілющими парами. Вдихання насиченої пари, прямий контакт зі шкірою – саме так організм отримує корисні речовини.

Цілющі віники для парильні

Це класичний банний атрибут. Матеріалом для віників є:

  • листяні породи дерев (береза, дуб, евкаліпт та ін.)
  • хвойники (ялиця, ялівець)
  • трав’яні рослини (кропива, полин та ін.)

Листя берези при запарюванні створюють стерильне середовище. Під впливом гарячого повітря з листя виділяються цілющі фітонциди. Пара насичується високоактивними природними антисептиками. Березова парна зміцнює імунітет, омолоджує шкіру, знімає біль у м’язах та суглобах.

Дубовий віник показаний при гіпертонії і має омолоджуючу дію. Гілочки евкаліпта тендітні, тому нерідко їх додають у березовий пучок. Евкаліпт має загальнозміцнюючу дію, ефективний при застуді.

Хвойний віник активно виділяє ефірні олії. Має потужну протизапальну та антимікробну дію. Рекомендується при застуді та захворюваннях дихальної системи. Кропивний віник – це лише 4-5 невеликих гілочок рослини.

Кропива тонізує шкіру: опік викликає різкий приплив крові до поверхні шкіри. В результаті покращується кровопостачання, знімається запальний процес. Застосовують при захворюваннях суглобів та радикуліті.

Запарювання рослинного віника насичує повітря цілющою силою. Безпосередній контакт зі шкірою посилює терапевтичну дію. Регулярне використання цілющого віника благотворно впливає здоров’я людини.