Поняття про рекрутинг та підбір персоналу

Пошук нових співробітників для компанії – це досить складний та трудомісткий процес. З цією метою потрібно утримувати цілий відділ, що потребує великих витрат.

Найчастіше набагато вигідніше виявляється звернення до спеціальних рекрутингових агенцій, які спеціалізуються на доборі персоналу. Щоб замовити рекрутинг, слід звернутись до відповідної компанії.

Методи рекрутингу

У своїй роботі фахівці рекрутингових агенцій застосовують такі методи:

  1. Прелімінаринг. Ця методика передбачає наступне навчання персоналу. Можна дізнатися більше про навчання на https://viphr.com.ua/ua/navchannya/. Фахівці рекрутингової агенції залучають студентів для стажування та навчання. Після навчання мається на увазі подальше працевлаштування. До плюсів цієї методики відносять формування міцного мотивованого трудового колективу.
  2. Пасивний рекрутинг має на увазі використання стандартних методів пошуку співробітників. Для цього можлива публікація оголошень на різних майданчиках: сайти оголошень, ЗМІ, соцмережі та інше. Можлива співпраця з центрами зайнятості, відвідування ярмарку вакансій. Отримавши відгуки від кандидатів на роботу, фахівці-рекрутери працюють із ними. Відсівають невідповідні варіанти, вибирають потрібних претендентів на вакансію, проводять співбесіди, дають пробні завдання. Після завершення всіх випробувань відбувається затвердження остаточної кандидатури. До переваг даного виду рекрутингу відносять мінімальну вартість та простоту. Але при цьому багато часу витрачається на роботу з потенційними кандидатами.
  3. Активний рекрутинг застосовується під час пошуку кандидатів на керівні посади, а також ексклюзивних фахівців для вакансій, які потребують особливих навичок. Крім того, цей метод застосовується в тих ситуаціях, коли пасивний рекрутинг виявився неефективним. За такого методу пошуку рекрутера цікавлять не тільки активні претенденти, а й працевлаштовані фахівці.
  4. Хедхантінг є різновидом активного рекрутингу. Цей спосіб передбачає самостійний вибір потрібних кадрів. Для цього рекрутери самі шукають людей, які підходять для конкретної посади, і пропонують їм вигідні умови роботи. По суті цей метод передбачає переманювання співробітників інших компаній, залучення їх вигіднішими умовами. Завдання рекрутера у разі полягає у формуванні пакета переваг, які дозволять переманити співробітника.