Що являє собою грунтовка глибокого проникнення

Грунтувальні склади мають різний спектр призначення і розрізняються за способом на покриту ними поверхню. Серед широкого асортименту будівельних магазинів можна знайти грунтовку глибокого проникнення, призначену для міцної адгезії оздоблювального матеріалу з основою.

Така грунтовка глибокого проникнення необхідна у випадках, коли поверхня досить пухка, що шарується, пилить або кришиться. Ці типи основи неможливо ретельно очистити і після дотику до неї на руці залишаються частинки пилу або сміття, що відокремлюється.

До таких типів поверхні можна віднести:

  • стіну після змиву крейди;
  • гіпсову штукатурку.

Добре зарекомендувала себе грунтовка глубокого проникновения при нанесенні на бетонну або цегляну основу, цементну штукатурку, схилу до обсипання та пухкості, листи гіпсокартону, газобетонні блоки.

Цей праймер будівельники використовують під час укладання кахельної плитки. Його наносять на основу і тільки потім приступають до нанесення клейового складу.

Просочення глибокої дії значно знижує водопоглинання розчином або складом, що клеїть, надійно захищає від виникнення грибка або плісняви, підходить при організації гідроізоляції.

Як правильно працювати ґрунтовкою глибокого проникнення

Робота з даним видом праймера повинна здійснюватись за правилами:

  • перед нанесенням ґрунтовки глибокого проникнення, необхідно ретельно очистити основу. На ньому повинні бути відсутні масляні плями, якщо вони є, їх необхідно знежирити, постаратися видалити пил. Робота із забрудненою поверхнею не дасть очікуваного результату і виглядатиме неохайно;
  • не слід наносити праймер на холодну поверхню. Її мінімальна температура має відповідати +3 градусам, а температура повітря не повинна опускатися нижче 10-15 градусів тепла;
  • нанесення ґрунтовки здійснюється різними способами. Для великих поверхонь використовуються розпилювачі, валики або фарбопульти. Для невеликих поверхонь досить малярської кисті.

У сучасних будівельних магазинах можна знайти грунтовку з маркером, тобто до неї додають фарбуючий пігмент, щоб контролювати шар нанесення і витрата засобу. Слід пам’ятати, що цей вид праймера не підійде під обклеювання стін світлими шпалерами. В цьому випадку необхідно набувати прозору ґрунтовку або білу.