Торгові ваги: переваги, різновиди та як обирати

Торгові ваги призначені для оптимізації і прискорення торгівлі. На них можна вказати вартість товару за одиницю виміру і отримати вже готову ціну за певну вагу.

Основні різновиди

Для будь-якого продавця, який торгує продуктами на вагу, необхідно замовити торгові ваги //vagi.com.ua/torgovie-vesi і вчасно проводити їх обслуговування. Вибирають ваги за величиною максимального і мінімального ваги. Для великогабаритних і надважких товарів раціонально використовувати підлогові ваги, а для дрібного — невеликі настільні.

Найпопулярнішими вважаються електронні типи з індикаторним екраном. На ньому і продавець і покупець бачать вагу, вартість і остаточну ціну. Є моделі з можливістю друку етикеток, такі моделі активно застосовують в супермаркетах і гіпермаркетах. Касир з легкістю може вважати штрих код на етикетці і додати товар в чек. Ваги з етикетками стануть незамінною річчю для магазинів з великою прохідністю і самообслуговуванням.

Максимальна точність і правильність зважування забезпечують електронні типи ваг. Вони можуть мати додаткові функції, наприклад можливість запам’ятовування попередніх зважувань, розрахунок здачі, відрахування упаковки і багато ін.деякі ваги можуть працювати в автономному режимі, а заряду вистачає на кілька днів або навіть тижнів. Це зручно, якщо на місці зважування немає доступу до розетки і можливості роботи безпосередньо від мережі.

Меншим попитом користуються механічні ваги. Вони часто можуть помилятися і некоректно відображати вагу товару. Їх не можна підключити до касового апарату і в них немає ніках додаткових функцій крім стандартного зважування. Електронні ваги не можна експлуатувати при низьких температурах і при підвищеній вологості. Тому для торгівлі на ринках досі віддають перевагу саме механічним моделям.

Догляд та обслуговування

Будь-які ваги підлягають сертифікації і повинні мати документ про повірку. Після проходження повірки у відповідному ліцензованому центрі, на ваги встановлюють пломбу з датою останнього проведення перевірки. До того ж, електронні ваги повинні мати паспорт. Повірка здійснюється один раз на рік. Використання в магазинах не сертифікованих ваг без повірки загрожує адміністративною відповідальністю.
Щоб не було проблем надалі, не варто купувати дешеві ваги китайського походження. Такі вироби не мають сертифікатів і не придатні для ремонту та обслуговування.