Вибір спецодягу: різновиди, як обирати та декілька корисних порад

Виконання професійних обов’язків вимагає багатьох працівників використання спеціального одягу. Її параметри обумовлюються у нормативах з техніки безпеки та охорони праці.

Ці вимоги необхідно дотримуватись повністю, для чого пропонується замовити спецодяг на togtrade.com/specodjag-ua.

Правильний вибір

Підбираючи спецодяг, потрібно враховувати такі особливості:

  1. Умови роботи. Якщо процес проводиться поза приміщеннями, визначається сезон року, необхідність захисту від вітру, вологи, холодного повітря, прямих сонячних променів. Також потрібний особливий підхід до можливостей вентиляції. Для дій усередині приміщень визначаються професійні обов’язки, яких шкідливих чинників варто захищати персонал.
  2. Необхідність захисту від факторів виробництва. Це може бути висока температура у металургів, іскри у зварювальників, удар струмом у електриків. Також є варіанти біологічного захисту для роботи у лабораторіях, лікарнях.
  3. Сигнальні функції одягу важливі для працівників будівельних організацій та транспортних служб, щоб персонал було видно здалеку, запобігаючи можливим небезпечним ситуаціям.
  4. Матеріал та крій повинен забезпечити надійність швів та стиків, захист рукавів, штанин, комірів від дії зовнішніх факторів, зокрема вітру, опадів.
  5. Одяг не повинен обмежувати рухи людей, при цьому не сидіти мішкувато, мати деталі, що стирчать, які можуть бути перешкодою при виконанні роботи. Точність розміру матиме визначальне значення.
  6. Наявність надійних замків забезпечить швидке, просте надягання та зняття предметів, кишені та пояси дозволять їх зручне використання у конкретній робочій обстановці.

Поради щодо вибору

Починати вибір необхідно з визначення умов роботи, і які вимоги пред’являють до спецодягу нормативні документи. Усі предмети повинні точно відповідати зазначеним параметрам, особливо якщо йдеться про проведення складних і небезпечних робіт.

Далі визначається розмір одягу, наскільки зручне у ньому буде конкретному працівникові. Обов’язково зробити примірку, зробити кілька активних дій, що імітують робочі процеси.

Матеріал виготовлення має бути якісним, довговічним. Спецодяг вибирається так, щоб міг швидко очищатися від можливих забруднень, переносити регулярне прання або хімчистку.

Перевагу варто віддавати продукції перевірених виробників, які мають велику практику та надійну репутацію.