Як виконують балансування коліс та декілька порад

Тільки автовласники знають, наскільки це складно мати власну машину. Вона потребує ретельного догляду. Ті, хто ще не встав на колеса, думають, що достатньо заливати бензин, може, олію і гальмівну рідину — і все.

Насправді доводиться виконувати купу процедур і кожна неймовірно важлива. В автомобілі немає зайвих вузлів, і щонайменше відхилення від звичного графіка призводить до дорогого ремонту.

Автосервіси надають безліч послуг. Якщо дивитися більше про послуги на https://shinaremont.kiev.ua/services/balansirovka/, видно, що до базових входить балансування коліс. Вона потрібна регулярно, і з процедурою стикається будь-який водій. Але що ж це?

Концепція

Колесо тільки виглядає ідеально рівним та симетричним. Але якщо подивитися на його точну геометрію, виявиться, що форма дещо спотворюється. Вага теж розподіляється нерівномірно хоча б із-за клапана, через який надується покришка. В результаті від їзди колесо втрачає початковий баланс.

Розбалансування буває двох типів: статична та динамічна. Якщо говорити простими словами, то перший випадок — зміщення вертикаллю, а другий — по горизонталі.

Обидва усунення погано впливають на автомобіль. Самі колеса, підвіска, гальмівна система сильно страждають, авто керується гірше, а сторонні вібрації чудово відчуваються в салоні та віддають у кермо.

Правила

Балансування коліс на Позняках – доволі складний процес, який дуже просто звучить. Кожне колесо балансують за допомогою вантажів. Обтяжувачі кріпляться до внутрішньої сторони диска і з боку їх важко помітити. Але ефект надають величезний.

У чому складність процедури? Потрібно точно розрахувати вагу та розташування вантажів. Це роблять за допомогою комп’ютера. Найкраще працює лазерна діагностика, що створює повноцінну тривимірну модель колеса. Перед цим покришки та диски потрібно вимити та звільнити від старих вантажів. Вони впливають розподіл ваги. Відвалиться шматок бруду або вантаж, вага переміститься, і колесо знову буде розбалансоване.

Існує три типи балансування коліс: статична, динамічна та фінішна. Останню роблять після перших двох. Для кожної потрібні спеціальні стенди. Для статичної та динамічної колеса потрібно зняти з машини, для фінішної у стійки завантажують машину цілком.

Вантажі бувають двох видів: набивні та клейові. Перші надійніші; Якщо ви збираєтеся відбалансувати колеса на Позняках, краще вибрати цей варіант. Але він не для всіх типів дисків. Якщо реально встановити лише клейові грузики, уточніть, щоб склад був стійкий до агресивної хімії, якою взимку посипають дорогу.

Балансування роблять щороку. Або раз на 10000-20000 кілометрів.