Як заряджати електросамокат правильно та швидко

Як правильно заряджати акумулятор електросамокату — напевно, одне з перших питань, яке хвилює нового користувача цього модного гаджета в момент початку його експлуатації і в процесі вибору майбутнього друга.

При потребі ремонту електросамокатів у Львові звертайтесь https://www.remontlviv.top/remont-samokativ/

Останнім часом практично у всіх електровелосипедах стоять літій-іонні батареї – їх потужності зазвичай вистачає на півтори години їзди. Цей показник говорить про те, що за умови активного використання цього транспорту доведеться його заряджати.

І ось тут користувача чекає перша проблема — якщо робити це неправильно і припуститися помилок, то цілком можлива ймовірність того, що максимальна ємність акумулятора скоротиться.

Час зарядки та інші фактори, що впливають на процес працездатності

Зазвичай час заряджання стандартної батареї електросамокату становить до двох годин — саме стільки знадобиться для повного заряджання акумулятора. Але потрібно пам’ятати, що це стандартний час — наприклад, для Ethon Bike з його потужною батареєю в 38 AH знадобиться вдвічі більше часу.

На відміну від мобільних телефонів, цей агрегат краще не заряджати менше, ніж на 85% — саме така обережність продовжить йому термін служби.

Зарядка від розетки – звичайної чи спеціальної?

Один із популярних запитів користувачів цих гаджетів – чи можна заряджати електросамокат від звичайної розетки?

Заряджати можна від найпростішої домашньої розетки — але за дотримання однієї умови: використання зарядки-оригіналу. І тоді батарея забезпечить захист пристрою від стрибків та інших проблем із напругою.

Це найголовніша вимога, яку можна прочитати в будь-якій інструкції з експлуатації – і, насамперед, це пов’язано із питанням безпеки. І не варто зваблюватися щодо універсальних пристроїв – адже всі вони не призначені саме для вашого самокату.

Процес організації заряджання

Жодних особливих складнощів при зарядці акумулятора електросамокату не спостерігається — тут працює звичайна схема:

  • Перевірка стану всіх частин і елементів, що заряджаються, на сухість і чистоту перед початком процесу.
  • Початкове підключення акумулятора до мережі (на корпусі горітиме зелений датчик).
  • Підключення зарядки до самого гаджета (і не варто робити навпаки — це загрожує виходом з ладу).
  • Очікування необхідного для заряджання часу. Необхідно дотримуватися оптимального рівня заряду та не допускати перезаряджання.

У хороших апаратах обов’язково є вбудований захист від таких проблем, як перезарядка: але не варто чекати випадку, коли він повинен буде спрацювати — адже цілком можливий варіант, коли цього не станеться.

Важливим моментом є збереження рівня заряду поза сезоном, коли пристрій відправлений на зберігання — акумулятор повинен бути завжди заряджений на 50%. А зберігати акумулятор оптимально за кімнатної температури.

Цей процес не відрізняється чимось особливим — але саме його дотримання гарантує збереження як акумулятора, так і всього пристрою. І ваш електричний самокат прослужить довгі роки.