Зростання біткоїну: межі та основні причини

Вартість біткоїну може продовжити зростати, переконаний кандидат економічних наук, фінансовий аналітик Дмитро Шевченко.

Фахівець він висловився межі зростання найпопулярнішої криптовалюти, і навіть назвав причини підвищення її ціни, — пишуть Запорізькі Вісті.

11 квітня вартість біткоїну перевищила 30 тисяч доларів, випливає з даних CoinMarketCap. На цій відмітці курс опинився вперше з червня 2022 року. За день криптовалюта подорожчала приблизно на 7 відсотків, за тиждень – на 9 відсотків.

Чи є межа

«Як ми знаємо, біткоїн колись був по 60 тисяч доларів, тому має ще куди рости і рости. На ажіотажній хвилі він може й ці 60 пробити, бо є адепти, які в нього свято вірять», — поділився аналітик.

«Біткоїн поки не підбирався знову до позначки 60 тисяч доларів, оскільки не було приводу, а саме якогось потужного інформаційного вкидання, вважає аналітик. «Звичайно, потрібен якийсь привід, можливо, якесь вкидання інформації з приводу того, що десь ці біткоїни прийматимуться. Плюс ще завжди спрацьовує на певні уми свого роду пропаганда, що це гроші майбутнього, що це надійно, що це електронне золото, що вони ще кращі за золото», — висловився він.

Причини зростання

За словами економіста, існує певна кількість власників біткоїнів, які реагують на будь-яку позитивну траєкторію підвищення курсу. Тобто як тільки курс підвищується, перебувають люди, які готові зіграти на цьому — вони піднімають ажіотажний попит.

«Цей ринок піддається впливу підвищеного попиту, і виходить такий процес вкладення грошей, що саморозкручується, в криптовалюту в надії на те, що курс ще більше підросте», — додав експерт.

«Але оскільки біткоїн нічим не підкріплений, немає жодних свідчень того, що він може на щось спиратися: на якусь реальну економіку чи реальний товарообіг — це просто в чистому вигляді грошова одиниця, яка висить у повітрі і нічим не підкріплена, підкріплена лише виключно настроями та бажанням заробити тих, хто вірить. Це питання віри у чистому вигляді, а віра в економіці — вельми ефемерне поняття», — пояснив Шевченко.

Тому біткоїн може підскочити і до 40 тисяч доларів, але коли хвиля ажіотажного попиту пройде, він обов’язково відкотиться, вважає аналітик. «Я думаю, зараз зниженню ажіотажного попиту та курсу сприятиме те, що багато людей, які купили біткоїн дешевше за 30-40 тисяч, спробують зафіксувати хоч якийсь прибуток і скинути ці гроші, збільшивши їхню пропозицію», — підсумував він.

Найпопулярніша криптовалюта у світі почала відновлюватися після різкого падіння. Біткоїн обвалився 27 березня, коли Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) звинуватила найбільшу у світі криптобіржу Binance у торгівлі незареєстрованими деривативами.