Фінансовий інструмент дериватив для продажу активів

Деривативи – це особливий фінансовий інструмент, що дає можливість продавати базові активи за актуальними у наш час цінами.

Деривативи складаються з ф’ючерсних контактів, а також з опціонів, форвардних контактів, цінних паперів та багато іншого. Кожний дериватив дозволяє продати базовий актив за дуже вигідною ціною. Обов’язково складається угода між покупцем та продавцем.

Основні характеристики деривативів

Вони використовуються у багатьох країнах світу, являються найбільш розповсюдженими на території США. Спільні риси дериватів наступні:

  • вартість деривативу змінюється, якщо змінюється вартість базового активу;
  • для купівлі деривативів достатньо невеликої суми грошей;
  • операції, які стосуються розрахунків, можливо здійснити у майбутньому;
  • дериватив заснований на базовому активі;
  • основна мета деривативів складається у зароблянні грошей;
  • угоди підлягають оподаткуванню, а ті угоди, що здійснюються за підтримки брокерів, покладаються на них.

Деривативи дуже актуальні у наш час. Вони являються основою різних операцій, тому не варто їх ігнорувати.

Різновиди деривативів

Деривативи діляться на декілька видів. Серед основних моментів:

  1. Фондові деривативи. Документ являється стандартним, його укладення дає можливість продавати або купувати різноманітні цінні папери на узгоджених умовах. Інструменті дозволять вам придбати або продати акції за певною ціною.
  2. Дериватив валютного типу. Документ дає можливість продавати або купувати валютну вартість на конкретних умовах у майбутньому. НБУ встановлює правила, що стосуються обігу, а також випуску деривативів такого типу. Це ванільні опціони та валютні свопи, які можуть використовуватися навіть за межами біржі.
  3. Товарний дериватив. Цей документ стосується основних операцій з товарами за умовами, актуальними у майбутньому. До товарів не відносяться цінні папери, про що варто пам’ятати. Органи, на які покладено функції регулювання товарного біржового ринку, регулюють правила випуску та обігу деривативів.

Серед товарних деривативів можна виділити контракти, якими торгують як корпорації, так і штати. Яскравим прикладом такого розмаїття є угоди, що стосуються нафти та золота.

Деривативи, що актуальні для цінних паперів, є продуктами інвестиції. Їх функції можна порівняти з депозитами, що дуже розповсюджені у наш час. Вам вдасться здійснювати різні операції вигідно та легко!