Грунтовка для стін: різновиди та як правильно обрати

Ґрунтовку активно застосовують на початковій стадії ремонту. З її допомогою обробляють стіни для подальшого фарбування, облицювання плиткою або обклеювання шпалерами.

Після нанесення ґрунтовки поверхня стіни набуває гладкості, стає більш рівною і однорідною. У кімнатах з високим рівнем вологості якісна ґрунтовка запобігає утворенню грибка на стінах. Можна купити ґрунтовку на https://ac-ac.com.ua/uk за вигідною ціною.

Види

Існує кілька різновидів ґрунтовки для стін:

  1. Суха ґрунтовка виглядає як порошок. Перед застосуванням слід розвести порошок рідиною до утворення потрібної консистенції.
  2. Рідку ґрунтовку можна використовувати відразу ж, без будь-якої підготовки. Така грунтовка реалізується у цеберках та спеціальних герметичних ємностях. Вона може бути рідкою або кремоподібною. Працювати із таким складом дуже просто.
  3. З цієї причини власники житла, які виконують ремонтні роботи самостійно, найчастіше віддають перевагу саме рідкій ґрунтовці.
  4. Концентрат – це ґрунтовка, яка реалізується у рідкому вигляді і тим не менш вимагає розведення водою.

Ще один параметр, на який необхідно звертати увагу при виборі ґрунтовки – її склад. Грунтовка, у складі якої переважають акрилові полімери, швидко висихає і не має сильного запаху. Грунтовка, у складі якої є алкідні смоли, може використовуватися для роботи з дерев’яними поверхнями, але на її висихання потрібно багато часу. Всі види ґрунтовок розраховані на нанесення на поверхні з певних матеріалів.

Вибір

Вибираючи грунтовку, слід орієнтуватися на тип поверхні, яка буде оброблятися.

Можна придбати універсальний склад, який підходить для роботи з поверхнями різних типів. Але більш ефективні вузькопрофільні ґрунтовки.

При виборі ґрунтовки слід дотримуватися наступних правил:

  1. Для поверхонь з деревини підходять алкідні ґрунтовки, що містять у своєму складі антисептик. Антисептичний препарат необхідний захисту деревини від гниття.
  2. Для бетонних стін підходить алкідна або акрилова ґрунтовка. Ще один можливий варіант – силіконове просочення з в’язкими речовинами у складі.
  3. Якщо планується ґрунтувати цегляні стіни, необхідно вибрати ґрунтовку з високим ступенем проникнення.
  4. Для гіпсокартонних перегородок підходять акрилові ґрунтовки з додаванням антисептика.