Надійні способи очищення питної води та рекомендації

Незважаючи на те, що водопровідна вода проходить безліч систем очищення, перш ніж потрапити в кран споживача, вона проробляє значний шлях, отже, потребує додаткового очищення.

Саме тому сьогодні існує безліч способів очищення води від різних домішок. Щоб отримувати кристально чисту сировину, необхідно дізнатися докладніше про доставку води.

Характеристики питної води

Під очищеною питною водою слід розуміти рідину, в складі якої не присутні шкідливі хімічні сполуки і мікроорганізми. Очищення такої води може здійснюватися різними способами, відштовхуючись від подальшої мети виконуваних дій.

Так, очищена вода повинна відповідати декільком вимогам якості:

  1. Іони водню повинні мати активність в межах 5,0-7,0.
  2. У воді не повинні споглядатися сторонні компоненті: хлориди, діоксид вуглецю, нітрати, сульфати, речовини кальцію і важки метали.
  3. Кількість мікроорганізмів в рідині не повинно бути більше 100 в на 1 мл.
  4. У питній воді допускається лише 0,00002% аміаку і до 0,05 мг в 1 літрі рідини.
  5. Вода не повинна мати забарвлення, повинна бути кристально прозорою, не повинна володіти смаком або ароматом.

Більш того, якість питної води визначається безліччю факторів: початковим хімічним складом, умовами зберігання рідини і її забору, умовами підготовки до чищення, дотриманням всіх санітарних нормативів, а також якістю очисної установки, дотриманням експлуатаційних показників.

Нерідко вода отримує статус придатної до вживання тільки після декількох етапів очищення. Це пов’язано з тим, що рідина може мати нестабільну якість.

Очищення

Очищення води здійснюється декількома способами:

  1. Зворотний осмос — метод, призначений для фільтрації води як в побуті, так і в промисловості. Спосіб дозволяє отримати кристально чисту воду, яка може вживатися без будь-яких побоювань.
  2. Хлорування — метод, який відрізняється простотою своєї технології, невисокою вартістю і відмінними результатами. Проте, хлор є токсичним матеріалом, отже, його залишки повинні видалятися спеціальними фільтрами.
  3. Озонування — процес очищення води, що передбачає спад озону. Головна перевага методу — відсутність у складі води бактерій і мікроорганізмів.
  4. Вугільні фільтри — спосіб, що дозволяє виконати чистку води не тільки від органічних, але і неорганічних сполук.

Щоб очистити воду будинку, можна скористатися різними фільтрами, що видаляють з води шкідливі домішки.