Вважають, що перші лазні з’явилися на території Київської Русі, започаткувавши традицію відпочивати в парній, насолоджуючись теплом і ароматом трав, доданих у гарячу воду.
Насправді, лазні були відомі людству вже понад дві тисячі років тому – археологічні розкопки на території сучасної Туреччини виявили руїни банних приміщень, особливості зведення яких були запозичені у арабів, які розуміються на оздоровчих водних процедурах.
Трохи пізніше, оцінивши всі переваги відвідування лазень, турки змогли додати до цієї традиції свої національні особливості, давши лазням нову назву – хаммам, під якими вони сьогодні відомі у всьому світі. Сьогодні обладнання для хаммама можна купити і в Україні на сайті saunashop.com.ua.
У Європі перші хамами з’явилися значно пізніше, одночасно з розвитком торгових та культурних зв’язків із Туреччиною. Європейці були чимало здивовані, вперше відвідавши турецьку лазню – мармурові лави та сантехніка, обстановка розкоші та комфорту, можливість відпочити, насолоджуючись ефектом, що справляє вода на організм людини.
Справді, позитивний результат від відвідування хаммама був помічений ще давніми лікарями, які широко використовували водні процедури при лікуванні різних захворювань і настійно рекомендували своїм пацієнтам якомога частіше відвідувати лазню. За традицією, у турецький хамам краще йти з ранку – у цей час організм найбільш сприйнятливий до дії води, і результат відвідування лазні буде довговічнішим. Вдихання пари, насиченої ароматом лікувальних трав, обов’язковий масаж, що дозволяє швидко зняти напругу з м’язів, заспокійливу дію на нервову систему, звільнення від застуди та стабілізація тиску, виведення шлаків з організму та позитивний вплив на шкіру – ось далеко не повний перелік позитивних властивостей хаммама, оцінити які вже зуміли тисячі людей, які не становлять відпочинок без відвідування лазні. Тому, якщо ви любите водні процедури і вже вирішили купити душову кабіну з гідромасажною стійкою, обов’язково знайдіть час, щоб побувати в хамамі.
На відміну від лазні, де постійно підтримується висока температура повітря, у хаммамі вона коливається від 50 до 100 градусів. Процедура ширяння супроводжується обов’язковим прийомом трав’яного чаю за рецептами народної медицини та масажем, що очищає шкіру та стимулює активізацію кровопостачання внутрішніх органів і тканин.
Оставить коммент.