Особливості розвитку сучасної прози та її характеристики

Під сучасною прозою слід розуміти літературні твори, написані за останні кілька десятиліть. Як правило, сучасними літературними творами вважають тексти, які були створені письменниками пізніше 1991 року.

Саме з цього моменту література була змінена: почали застосовуватися нові стилістичні прийоми (прийом неоавангарда, нецензурна лексика, суржик), змінилася тема оповідання (сексуальність, наркотики, голодомор), а також відбулося змішання різних жанрових напрямків, поява нових жанрів, що дозволяють осмислити соціальні проблеми. Отже, кожен читач зможе обрати книги на https://bookking.com.ua/suchasna-proza/, відштовхуючись від власних інтересів і переваг.

Особливості

Сучасна проза характеризується зниженим пафосом, який типовий для соціального реалізму. Більшість сучасних творів наповнені переоцінкою цінностей людини, іронією. Як правило, вони зачіпають теми, які раніше були заборонені, про які не могли говорити класики.

Оскільки сучасні автори мають доступ до зарубіжної літератури і до вітчизняних творів, виданих в радянські роки, вони досягли розширення в стилі написання текстів, в тематичному різноманітті творів.

Оскільки в 1990-і роки видання книг було розвинене погано, літературознавцям доводилося обмінюватися новими творами, дотримуючись різноманітних зустрічей з аудиторією, організовуючи різні фестивалі, наприклад, фестиваль Київські Лаври. Особливий внесок у розвиток сучасної прози вніс літературний фестиваль Форум видавців, який проходив щороку у Львові.

Ключова особливість сучасних поетів — використання перформансів і мультимедіа. Наприклад, Юрій Андрухович виступав разом з музичною групою Карбідо.

Оксана Забужко

Однією з яскравих сучасних представниць прози є Оксана Забужко. Письменниця закінчила Київський університет за напрямом філософії, захистила кандидатську за темою «Естетична природа лірики як напрямок мистецтва». Починаючи з 1992 року Оксана викладає в університеті україністику, а в 1994 році отримує стипендію Фонду Фулбрайта і працює викладачем в Гарвардському університеті.
На сьогоднішній день з-під руки письменниці вийшло безліч збірок поезії (Травневий іній, Автостоп, Друга спроба: вибране та інші), різних прозових творів (Інопланетянка, Сестра, сестра, Казка про калинову сопілку, Обрана проза та інше) і наукових робіт, в тому числі, дослідницьких книг (Шевченківський міф України: спроба філософського аналізу, Репортаж з 2000-го року).